בית אודות לוח מופעים החוויה הקולית מנויים מדיה בקורות אגודת ידידים צור קשר

בקורות

"איתמר פוגש ארנב" – יצירת מופת לילדים

היוצרים והמבצעים עשו מלאכה ברמה הגבוהה ביותר האפשרית כדי שמופע לילדים, הצגה אופראית קאמרית, במקרה זה, יתעלה לדרגת מושלם! ספרו של דוד גרוסמן קרוב כ"כ לעולם של ילד קטן, עולם רגשי של אהבות ופחדים, חוסר ידע בתחומים רבים ופליאה… המוסיקה של יוני רכטר מבטאת אותה פשטות סיפורית. הרקע הקלאסי של יוני רכטר מתבטא בעולם הצלילים שהלחין – כתיבה קונצרטנטית – לא פשוטה ולא מורכבת. אלי גורנשטיין הוא שחקן בעל עושר ועומק. בתפקידו הילדים הקשיבו, צחקו או הרצינו. ללא ספק אלי גורשטיין מילא את הבמה בנוכחותו הבימתית, כאילו רק הוא יכול היה להמחיז הארנב הקטן מהיצירה של גרוסמן.  פשוט מופלא! אם שרת התרבות של מדינת ישראל כיום רואה לנגד עיניה את כל ילדי ישראל בהקשר התרבותי, חובתה להביא הצגה אופראית זאת לכל עיירה ולכל כפר. חובה! מחיאות הכפיים של הילדים בעיקר (וגם של המבוגרים , כמובן) ביטאו, ללא ספק, מידת הסיפוק וההנאה שלהם מסיפור בעל דיאלוג מעניין, בעל תבונה מעשית שרק כאשר מכירים את הזולת אפשר לשמוח איתו במקום לפחד ממנו... 

יהודית בר | מגזין "מקו ועד תרבות" | 11/07/2016
הקהל מתבקש לבחור: המופע הייחודי של "האנסמבל הקולי הישראלי"
ציפיותי מ"האנסמבל הקולי הישראלי", שהוא מקהלה ותיקה קטנה ומובחרת, בהנהלת יובל בן-עוזר (לשעבר, "האנסמבל הקולי החדש") הן גבוהות. בקונצרט הפעם המציאות עלתה על הציפיות, מבחינת רמת הזמרה. תוכנית הקונצרט הוכנה בידי ועדה, שהולידה תוצאה מעניינת דווקא. בתמצית: האנסמבל  פירסם קול קורא למלחינים לשלוח אליו יצירות חדשות  למקהלה "א-קאפלה", שמהן ייבחרו ארבע לביצוע, ובנוסף הזמין יצירה כזאת מהמלחינה אלה מילך-שריף. במקביל פירסם קול קורא  למנצחים צעירים לבוא לאודיציות - כדי לזכות לנצח בקונצרט שבו יזומרו היצירות החדשות.
חגי חיטרון | עיתון הארץ מוסף גלריה | 16/06/2015
רב קוליות מרוממת- המיסה בסי מינור של באך זוכה לביצוע כובש לב ומרטיט
מה הכי חשוב בהערכת ביצוע יצירה של באך? לדעתי לפחות, מידת ההצלחה להבליט את הפוליפוניה, את הרב־קוליות, היא החשובה. מבחינה זו, הקונצרט שבו נשמעה המיסה הגדולה של באך, שלשום בתל אביב, היה אירוע מרומם. התודה מגיעה קודם כל למנצח אבנר בירון ולמקהלת "האנסמבל הקולי הישראלי" בהדרכת יובל בן־עוזר. הקטעים הפוגאליים בפרקי המקהלה הצטלצלו ברורים, גם מבחינת הבלטת המהלכים בקולות השונים, גם מבחינת הזמרה המקצועית האתלטית של מהלכים מאתגרים — בעיקר זה היה כך בפרקי המקהלה בחלק השני של היצירה, לאחר ההפסקה. "מאסה ווקאלית", פורטה "מרים תקרות", התבררו — ולא לראשונה — כערכים שאמורים לקנות את לבו של קהל מתוחכם פחות. אין בכך כדי לומר שהעובדה שהאנסמבל הקולי מנה 28 זמרים בלבד היתה כרוכה באיזשהו מחיר, מבחינת האפקט המיידי. נהפוך הוא; גם הקטעים המבריקים, האקסטרוברטיים, כגון ב"גלוריה", התממשו בכל רושמם.
חגי חיטרון | עיתון הארץ- מוסף גלריה | 15/03/2015
קתדרלה של צלילים
תחת ידיו של אבנר בירון השתלבו הנגנים והאנסמבל הקולי הישראלי באופן מושלם. שני ההרכבים לא גדולים מדי, בשניהם יש מן הצניעות, אך הפעם גם הגיח משניהם זוך נדיר, משהו שקוף ומלא בו-זמנית. אם ישמרו על האיכות הזאת בעתיד, הרי שחזינו כאן בהתקדמות משמעותית של שני הרכבים שהם טובים ממילא...
אני חייב לציין זאת שוב – האיזון המדויק הזה בין הנגנים והזמרים, וההקפדה על כל פרט, יצרו צליל שהוא כה נדיר במקומותינו – משהו לא צועק, אלא מדויק ושלם שפשוט גולש אל האוזניים וסוחף את הלב. אין מילים שיכולות להביע את זה. המיסה תבוצע עוד פעמים ספורות השבוע (בת"א, חיפה, י-ם וזכרון יעקב) – ואם אתם קוראים לעצמכם אוהבי מוזיקה, פשוט רוצו לשמוע.
חגי אברבוך | music4awhile | 13/03/2015
אהבה על הבמה ובקהל

הנאה מכל רגע, תחושת שליחות תרבותית-מוזיקלית ושירה יפה איפיינו את הקונצרט החגיגי לציון 20 שנה לאנסמבל הקולי הישראלי...בקונצרט כיפי במיוחד, מלא אנרגיה ומגוון... חגגה המקהלה הקאמרית ששמה ״האנסמבל הקולי הישראלי״ 20 שנה לייסודה. כשכל זה נובע מהבמה, ולאורך ערב שלם מענג מאות אנשים, אפשר להאמין שלאיחולים שנשמעו יותר מפעם אחת לאורך הערב - להמשיך כך ולהתראות בעוד 20 שנה שוב - יש באמת סיכוי להתגשם. קהל מאושר יצא מהקונצרט הזה, מזמזם את המלים ״משהו בך יאמר לך המשך בדרכך״ ותוהה למה כל קונצרט בעולם לא יכול להיות כל כך יפה ומשוחרר.

נעם בן זאב | הארץ 3/11/14 | 03/11/2014
קול צלול: 20 שנה לאנסמבל הקולי הישראלי
האנסמבל הקולי הישראלי בניהולו של יובל בן-עוזר משיג שיא של איכות והתמדה... הזימרה הצלולה ורבת הדקויות של חברי "האנסמבל הקולי הישראלי" בהדרכת יובל בן עוזר, זימרה שהטביעה את חותמה על רוב הקונצרט - מהמגניפיקט של ויוואלדי ועד ה"הללויה" של יוסף ברדנשווילי... הרמה הגבוהה נשמרת ומשתכללת, באה לידי ביטוי ביצירות שונות מאוד זו מזו מבחינה סגנונית ומבחינה תקופתית.

חגי חיטרון | הארץ 26/10/14 | 26/10/2014
דרור קראו לבן עם בת
השילוב המזרחי־קלאסי והאירופי, בביצוע מקהלת "האנסמבל הקולי הישראלי" והתזמורת האנדלוסית אשדוד, היה מרחיב־לב. שיאו של הערב היה "יפה ותמה" מאת שלמה אביטבול, שהפליא לשיר הפייטן הכריזמטי מימון כהן.
חגי חיטרון | גלריה - הארץ | 28/02/2014
הנאה אמנותית צרופה - תגובה לביקורת
זה היה קונצרט באיכות שמימית, הנאה אמנותית צרופה. היופי הושג בזכות הדיוק בהפקת הצליל הזך והמעודן, בזכות היכולת של כל אחד ואחד מן הזמרים ובזכות שיווי המשקל, ההתאמה והחיבור ביניהם.
אילנה גולן | 26/01/2014
הקונצרט היה מענג
הצלילים שהפיק המנצח הלטווי האורח סיגבארדס קלאווה מפיותיהם של חברי האנסמבל הקולי הישראלי היו יפים עד כדי כך שלרגעים היה נדמה שמספיק לשמוע את הזמרים האלה שרים סתם אקורדים.. היופי הושג לא רק בזכות העיבוד, שהעלה את השיר העממי למדרגת אמנות, אלא גם בזכות הזמרה המעולה של המקהלה ושל שני הסולנים, טליה דישון ועודד עמיר.
שאר הקונצרט היה מענג, לרבות שני הלהיטים מתוך "יבגני אונייגין" ומתוך "הנסיך איגור", בזמרה זכה חודרת לבבות, ובחלק הבידורי - "קלינקה" הבלתי נמנעת. ההכנה של המקהלה היתה קפדנית ומרשימה גם מבחינת ההיגוי.
חגי חיטרון | גלריה- הארץ | 26/01/2014
האנסמבל הקולי הישראלי שר תהילים

אירוע מיוחד במינו, שהייתי שמח להיות נוכח בו שוב...מקהלה קאמרית זו היא גוף שעצם התמדתו בשטח גורמת לפעמים לראות את קיומו ואת הקונצרטים הנפלאים שהוא מקיים כתופעה מובנת מאליה.... בהמשך העונה יופיע האנסמבל הקולי הישראלי עוד 13 פעמים, בחמש תוכניות שונות, לרבות האורטוריה "ישראל במצרים" של הנדל בניצוח אנדרו פארוט, בחודש מאי. יש למה לצפות.

חגי חיטרון | הארץ 3/12/13 | 03/12/2013
קבוצה אטרקטיבית של זמרים מוכשרים

יובל בן עוזר אסף קבוצה אטרקטיבית של זמרים מוכשרים, בהפקת אנסמבל מקהלה מאוזן היטב. כל הפרויקטים, גם שונים מאוד זה מזה, נלקחים אידיבידואלית על ידי בן עוזר והאנסמבל הקולי המבצע במסירות, בעומק עבודה ונגינה משובחת. הקנטטה הייתה מתגמלת ומעשירה.

פמלה היקמן | 01/11/2013
זמרי האנסמבל הקולי הישראלי נשמעו צלולים בכל האגפים
בעברית עכשווית, כל חלקי האורטוריה "אסתר" של הנדל הם מה זה שווים....זמרי האנסמבל הקולי הישראלי נשמעו צלולים בכל האגפים וכתלכיד הצליחו לבצע בבהירות סולנית את הסלסולים המאתגרים...
חגי חיטרון | 24/05/2013
בארוק ורומנסות ספרדיות: שתי הברקות
שתי הברקות נקטה הקאמרטה ירושלים בקונצרט הזה... הראשונה היא התוכנית...והשניה הבחירה ביובל בן עוזר כמנצח מחליף .... בן עוזר, זמר ומנצח מקהלות - והמנהל המוזיקלי והמייסד של האנסמבל הקולי החדש, המקהלה ששרה בערב זה - הביא את האינסטינקטים המקהלתיים שלו לערב: פראזות שירתיות, פוליפוניה, חושים מפותחים לקולות הפנימיים במוזיקה -- כל מה שאופייני לרפרטואר מקהלתי - התבטא בניצוחו גם בהיבט הכלי של הערב.
חגי חיטרון | הארץ 06/05/12 | 06/05/2012
להלחין את הזוועות

"..ביצוע הקנטטה הזאת של רון וידברג הוא אירוע שאין להחמיצו...
הקנטטה "מעשה ברבי אמנון ממגנצא" מאת רון ויידברג, בביצוע זמרי "האנסמבל הקולי החדש" בניצוח יובל בן עוזר וסולנים מתוכם."

חגי חיטרון | גלריה- הארץ | 15/03/2012
רגעים של שירה מענגת
קונצרט עם ערך מוסף: לצד רגעים של שירה מענגת, האנסמבל הקולי החדש מגיש שיעור בתולדות המוזיקה.... במוטט הראשון, "אני ישנה וליבי ער", חידד הביצוע המשובח של האנסמבל את היסוד האירוטי של היצירה. השירה העפילה לספירה גבוהה עוד יותר של יופי במוטט השני, "ליבבתיני, אחותי כלה"....לקראת סיום, נותר עוד לפרגן לתוספת האחרונה להופעות האנסמבל, וזו הקרנת תרגום היצירות.
עמיר קדרון | תו עת 28/1/12 | 28/01/2012
בשבח האמריקניזציה
שתי הברקות נקטה הקאמרטה ירושלים בקונצרט הזה... הראשונה היא התוכנית...והשניה הבחירה ביובל בן עוזר
כמנצח מחליף .... בן עוזר, זמר ומנצח מקהלות - והמנהל המוזיקלי והמייסד של האנסבל הקולי החדש, המקהלה
ששרה בערב זה - הביא את האינסטינקטים המקהלתיים שלו לערב: פראזות שירתיות, פוליפוניה, חושים מפותחים
לקולות הפנימיים במוזיקה - כל מה שאופייני לרפרטואר מקהלתי - התבטא בניצוחו גם בהיבט הכלי של הערב.
נעם בן זאב | 12/05/2006
קונצרט שונה ומרענן בסצינת המקהלות הישראלית
זה היה קונצרט מקהלה שונה ומרענן ביותר בסצנת הקונצרטים הישראלית. יובל בן עוזר הוא מנצח ומנהל מוסיקלי מקורי ונועז בדרישות והבחירה של הרפרטואר שלו; הזמרים שלו נבחרו בקפידה ומוכנים לאתגר. הליווי של אירית רוב הוסיף הנאה ותמיכה. מאסטרו הולרינג הגיע לישראל כדי למצוא את האנסמבל הקולי הישרלאי מוכן היטב לחזרות לפני ההופעה שלו. זהו הישג לא מבוטל לישראלים לשיר קונצרט בגרמנית, הונגרית, מורבית-צ'כית וסלובנית. גוון החתימה הצבעוני והעשיר של האנסמבל הקולי הישראלי מתאים במיוחד לסוג זה של מוסיקה. הקהל במרכז למוזיקה בירושלים נהנה ביותר.
הציפיות הגבוהות התגשמו במלואן
שלמה המלך והדבורה בניצוחו של יובל בן עוזר והאנסמבל הקולי.. ציפיתי שהאגדה הנחמדה תצית המצאות והברקות של המלחין אהרן חרל"פ ושל הבמאי דני ארליך, הערכתי שהסיפור המקסים יהיה להם כמו הרמה להנחתה. תוצאה: הציפיות התגשמו. המופע הקצר (כ-50 דקות) - שילוב של תיאטרון, תיאטרון-תנועה ואופרה קאמרית - פונה אל הטף בסגנון מתאים (ואין אפילו צורך לספר לילדים את התוכן קודם) ומצליח גם לשובב לב מבוגרים.
חגי חיטרון | גלריה- הארץ | 12/10/2003
 
לוח מופעים
 
רכישת כרטיסים
לפרטים על רכישת מנויים וכרטיסים
לקונצרטים בערים השונות לחצו כאן
 
החווית הקולית 2019-20
להורדת העלון השנתי לחצו כאן
 
עקבו אחרינו
 
נתמך ע"י
האנסמבל הקולי הישראלי (ע"ר) | 074-701-2112
powered by Tagonet